0 216 335 1861
Whatsapp: 0 531 963 6034
0 216 335 1861
Whatsapp: 0 531 963 6034

Hakkımızda

Zübeyde Hanım Ortaokulu Akıl Ve Zeka Oyunları Kulübü

Hakkımızda

Zeka insanlara Allah’ın bir lütfudur. Bunda genetik özellikler olmakla birlikte çevre faktörü de etken olarak görülmektedir. İnsanlar ailede, çevrede, okulda edindikleri eğitimle ve zamanla kazandıkları tecrübeyle zekayı akıllandırırlar. Zeka aklın ham maddesidir ve akıl, zekanın disiplinize edilmesidir. Dolayısıyla akıl için; “Sonradan kazanılır ve insanı daima doğruya, güzele, iyiye ulaştırma gayretidir.” denilebilir. Bu yüzden, özellikle çocuklarımızın eğitimini birer sarraf titizliğiyle gerçekleştirmek zorunda olduğumuzu biliyor, çocuklarımıza çok yönlü eğitim vermemiz gerektiğine inanıyoruz. Çocuklarımızı eğitimleri hem maddi hem manevi planda gerçekleştirmekle birlikte; bunun için olmazsa olmaz ham madde olan zekalarının da sürekli işleyen bir makine gibi parlak kalması sağlanmalıdır.

Çocuklarımız için geliştirilmiş akıl oyunları, onların bu yönde daima zinde kalmalarını ve zekalarının iyi işleyen bir motor gibi daha da açılmasını sağlayacaktır. Bizler de çocuklarda var olan potansiyeli en üst düzeye çıkarmak amacıyla farklı zeka alanlarına hitap eden oyunlarla ( strateji, işlem, sözcük, akıl ve mantık oyunları) kulüp faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Şaban KURT

TAZOF Başkanı

TAZOF Başkanından Mesaj

Değerli arkadaşlarım,
Akıl ve zekâ oyunları alanında faaliyet gösteren dernekler ile çıktığımız bu yolda, federasyon çatısı altında birleştik. Her biri kendi alanında güzel çalışmalara imza atmış, ülke menfaati için ter dökmüş, oyunlar ile eğitime katkı sağlamış arkadaşlarımızın federasyonumuz ile birlikte daha güzel çalışmalara imza atacağına eminim. “Oyun çocuğun en ciddi işidir” sözünden yola çıkarak; eğitim öğretimde kullanılan materyallerin geleceğimizin teminatı olan bugünün küçükleri için ne kadar önemli olduğu ortadadır. Geçmişten günümüze ülkemizde bu alanda çalışmalar yapılmış olsa da istenen verim tam anlamı ile elde edilememiştir. Federasyon olarak “Akıl ve Zekâ Oyunları” kullanımını artırmak, kamu kurum ve kuruluşları ile ortak çalışmalar yürüterek oyunların bireylere sağladığı faydalar hakkında başta öğretmen, öğrenci ve velileri bilgilendirerek toplumun her kesiminde oyun kullanımını istenen seviyeye getirmeyi planlıyoruz. Düşünen, üreten ve kendi kapasitesini verimli şekilde kullanan bireyler için “Akıl ve Zekâ Oyunları” vazgeçilmez bir hazinedir. Bu kıymetli hazinenin üretimden kullanımına bilinçli ellerden geçmesi ve sıkı kontrole tabi tutulması en önemli şartlardandır. Federasyon olarak akıl ve zekâ oyunlarının üretiminden kullanımına, lisanslı ürünlerin korunması ve genel sağlık yönetmeliğine uygun üretilmeyen taklit ürünler ile mücadele edilmesi gibi maddi manevi ülke menfaatine her faaliyette elimizden geleni yapacağımızı bildirmek istiyorum.
Ülkemizi büyük bir onurla ulusal ve uluslararası her ortamda temsil edecek olan federasyonumuz akıl ve zekâ oyunlarına gönül vermiş herkese kapılarını ardına kadar açmıştır…
Sevgi saygı ve hürmetle esenlikler diliyorum.